2014 m. rugsėjo 29 d., pirmadienis

Profesionalūs fotografijos patarimai



Žinia, kartais užfiksuoti įspūdingą kadrą pavyksta ir visai netyčia, neturint nė elementariausių žinių apie fotografijos meną. Visgi kai šį bei tą išmanai, šansai „sugauti“ nuostabią akimirką gerokai padidėja. Taigi jūsų dėmesiui – išties naudingi ir aktualūs dviejų patyrusių fotografų patarimai.

1. Turėsite daug gražesnių nuotraukų, jei žmonės, už kurių matysis įdomūs architektūriniai paminklai, bus arčiau jūsų. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus arti fotografuojamo objekto ir žmogus arti fotografo.

2. Kadruodami pasistenkite „nenupjauti“ žmogaus galūnių per sąnarius. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: kadras žmogaus su „nupjovimu“ per kelius ir kadras su „nupjovimu“ maždaug per juosmenį.

3. Neskubėkite iškart visa jėga spausti fotografavimo mygtuko, iš pradžių nuspauskite jį švelniai – fotoaparatas sufokusuos vaizdą ir taip bus daugiau tikimybės, kad kadras bus ryškus. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: nesufokusuotas kadras ir sufokusuotas kadras.

4. Fotografuodami pasistenkite parodyti objekto erdviškumą jį tiesiog pasukdami. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: telefonas, fotografuojamas iš viršaus ir telefonas, fotografuojamas šiek tiek iš šono.

5. Fotografuodami žmones saulėtą dieną, stenkitės juos įamžinti taip, kad už jų nugaros nebūtų saulės. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: kadras su žmogumi, kai už jo saulė ir kadras, kai žmogus priešais saulę.

6. Fotografuodami žmones pasirinkite tokį fotografavimo tašką, kad kadro nesugadintų už žmonių esantys pašaliniai objektai. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus su už jo esančiais „ragais“ ir geras kadras.

7. Fotografuodami portretą verčiau rinkitės vertikalų kadrą. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus horizontaliame kadre ir žmogus vertikaliame kadre.

8. Dažniausiai verta fotografuoti didžiausia įmanoma raiška (rezoliucija) – nors nuotraukų į fotoaparatą tilps mažiau, išsaugosite daugiau detalių kiekviename kadre, o esant reikalui nesunkiai galėsite nuotraukas sumažinti. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: foto su maža rezoliucija (padidinta) ir foto didele rezoliucija.

9. Jei fotografuojate žmogų iš arti ir dar su blykste, pamėginkite ją uždengti porą kartų perlenkta servetėle – šviesa išsisklaidys, todėl veide bus mažiau akį rėžiančių šešėlių. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogaus portretas su ryškiais šešėliais ir žmogaus portretas su išsklaidyta šviesa.

10. Norėdami įamžinti labai greitai judantį objektą, nutaikykite fotoaparatą į tą vietą, kur objektas žada netrukus atsirasti ir vaizdą sufokusuokite – taip sutaupysite brangaus laiko, kurį aparatas sugaištų fokusuodamas ir fotografuodamas. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: kadras be automobilio (nes, kol taikėtės, jis jau pravažiavo) ir kadras su automobiliu (tinkamai įamžintas).

11. Tamsiai apsirengusius žmones geriau fotografuoti šviesesniame fone. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus su tamsiu kostiumu juodame fone ir žmogus su tamsiu kostiumu šviesiame fone.

12. Fotografuodami žmogų, stenkitės vengti buitinių detalių kadre. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus apšiurusioje buitinėje aplinkoje ir žmogus vientisam fone.

13. Fotografuodami pakankamai nutolusius objektus, išjunkite blykstę – tolimo objekto apšviesti ji nepadės, o arti apšviesti objektai gali sugadinti kadrą. Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: nutolęs objektas su žmonėmis šalia ir nutolęs objektas be blykstės.

14. Žmogaus portretas bus daug gražesnis, jei naudosite šoninį apšvietimą (pvz. pasodinsite žmogų šalia lango). Išbandykite ir palyginkite 2 variantus: žmogus „su blykste į kaktą“ ir žmogus, apšviestas iš šono.



Nori išmokti gražiai fotografuoti? Trūksta pakankamai teorinių ir praktinių žinių? Apsilankyk


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą